La Scoala Discovery, cele mai creative echipe de elevi coordonate de profesorii lor au readus la viata cele mai impresionante animale care au umblat vreodata pe Pamant. In etapa de contructie, echipele au construit dinozauri de toate felurile si marimile, iar in etapa de jurizare au primit aprecierea publicului si a juriului pentru efortul depus. Acum urmeaza cel mai important moment din competitie: desemnarea castigatorilor de la Targul de Dinozauri!

Regulament Vizualizeaza proiectele Castigatorii concursului
18 martie - 7 aprilie
8 aprilie - 12 mai
13 mai - 26 mai
1

Inscriere

In acesta perioada, echipele coordonate de profesori isi inscriu proiectele pe site. Asteptam de la voi o scurta descriere a proiectului si o poza reprezentativa pentru acesta sau pentru echipa. Doar proiectele care respecta regulamentul vor fi admise in concurs.

2

Constructie

Este perioada in care proiectul incepe sa se concretizeze si in care echipele sunt incurajate sa posteze constant materiale despre evolutia proiectului (un text si cateva imagini). In tot acest timp, proiectele vor fi supuse votului public.

3

Jurizare

Este ultima etapa a competitiei, in care proiectele vor primi note de la membrii juriului, dar si de la public. Dupa incheierea perioadei de jurizare, se va desemna echipa castigatoare pe baza mediei punctajelor acumulate de fiecare proiect.

Premii

Premii

Trei dintre echipele participante la competitie au sansa de a castiga premii pe masura ingeniozitatii de care au dat dovada! Fiecare membru al echipei castigatoare va primi o imprimanta, iar profesorul coordonator un laptop, pentru ca proiectele viitoare pe care le vor realiza impreuna sa fie si mai interesante. Mult succes participantilor!

Oferite de:

SYSTEM PLUS